1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI
1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI
1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI
1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI
1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI

1 YAŞ TÜPLÜ HAYWARD KİVİ FİDANI (18)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺45,00  + KDV
İndirimli : ₺29,25  + KDV
KDV Dahil : ₺34,52
Toplam Stok Adedi : 95
₺34,52 'den başlayan taksitlerle

Kivi, Güney-Doğu Asya'nın yerli bir bitkisidir. Meyvesi yaklaşık bir tavuk yumurtası iriliğinde (80-100 g) ve kabuğu kahverengi tüylerle kaplıdır. Yüksek oranda C vitamini içermesi, proteinler ve minerallerce zengin olması nedeniyle sağlık meyvesi de denilmektedir.

ÖNEMLİ: Kivinin dişi ve erkek çeşitleri vardır, erkeği sadece tozlayıcı olarak kullanılır ve meyve vermez. 10 dişi fidanın yanına 1 adet erkek kivi dikilmelidir!

Fidan Yaşı: 1

Hasat Zamanı: Kasım ayı içinde hasadı yapılır.

İklim istekleri: Genel olarak kivi kültürünün yapılabileceği alanlar kışları ılık, yazları sıcak ve nemli yörelerdir. Yıllık ortalama sıcaklığın 12-16 C ve vegetasyon boyunca hava nispi neminin %50-70 olması gereklidir. Sürgünler gevrek ve kırılgan olduğu için rüzgardan çabuk etkilenirler. Açık rüzgara kapalı, güneş yönünde hafif eğimli, soğuk havanın kolayca akıp gittiği araziler kivi için en uygun alanlardır. Kışın -6 ve –10C arasında bitkiler, ilkbaharda -0.5 C’de sürgünler, sonbaharda -2 C’ de meyveler zarar görür. Kivi soğuğa duyarlı olmasına karşın 7.20C’ nin altında 400-600 saat soğuklama ister. Su tüketimi oldukça fazladır.

Toprak istekleri: Kivi asmaları toprak yönünden oldukça seçicidir. Saçak ve yüzlek ve köklü olduğundan süzek, hafif ve derin topraklarda iyi gelişir. Kireçsiz ve organik maddece zengin toprakları sever. Su tutan, ağır bünyeli topraklardan hoşlanmaz. En uygun toprak pH’sı 6.0-6.5 olmasına rağmen 5.5-7.6 pH aralığında da yetişmektedir.