KEMER KESTANE FİDANI +100 CM (185)

Fiyat : ₺30,00  + KDV
KDV Dahil : ₺35,40
Toplam Stok Adedi : 48
₺35,40 'den başlayan taksitlerle

KESTANE AĞACININ BİTKİSEL ÖZELİKLERİ - ÇİÇEK VE DÖLLENME BİYOLOJİSİ

Kestane uzun ömürlü bir ağaç türü olarak 200-500 yıl kadar yaşayabilmekte, bazende bin yıllık ağaçlara rastlandığı bildirilmektedir. Avrupa Kestaneleri yayvan büyük taçları iri yaprakları sarı renkli çekici çiçekleriyle dikkat çeken güzel görünümlü ağaçlardır.

KESTANE AĞACINDA KÖK GÖVDE VE YAPRAKLAR;

Kök: Kestanenin kök sistemi esas olarak derine giden kazık kök tipindedir. Bu kazık kök , kuvvetli yan köklerle desteklenir.

Gövde: kestaneler 20-25 mye kadar boylanabilen yüksek bir taç oluştururlar. Gövdenin dallanma şekli botanik olarak simpodial dallanma göstermektedir. bu dallanma şeklinde yan dallar meydana geldikten sonra ana eksen büyümesini durdurmakta yan dallardan birkaçı gelişerek ana eksenin yerini almakta ve zengin bir dallanma şekli görülmektedir. ancak şuna değinmek gerekir ki bu ağacın farklı gövde formlarınada rastlamak mümkündür.

Yapraklar: Kestanenin yaprakları geniş, uzun ve oymalı testere dişlidir. Üst yüzeyleri parlak, alt yüzeyleri tüylüdür. Yıllık sürgünler üzerinde Alternate Sarmal olarak dizilirler. Yaprakların rengi çeşitlere göre soluk yeşilden koyu yeşile kadar değişebilmektedir. Yaprakların uzunlukları genişlikleri, üzerlerindeki damar sistemleri kalınlıkları kestane ağacının çeşidine göre değişmektedir.